V & H Stavby Jeseník s.r.o.

Za Hládkovem 973/4 Praha 6, 169 00, e-mail: vhstavby@email.cz, web: www.vhstavby.cz

Revitalizace domů Střechy na klíč Tepelná čerpadla IVT Půjčovna lešení Zvedací plošiny

Řízené větrání

Člověk stráví během svého života více než 50% času uvnitř, mezi čtyřmi stěnami. Z toho logicky nejvíce času tráví doma. Proto je moc důležité, abychom měli doma co nejlepší vzduch. K tomu pomáhá řízené větrání, které nahrazuje nepravidelné větrání pomocí otevírání oken, které je dost nepraktické hlavně v zimě a v parném létě. Řízené větrání bylo vyvinuto proto, abychom měli v domácnostech přísun čerstvého vzduchu a zároveň šetřili energii.

Rekuperace tepla = zpětné získání tepla

Pro pravidelnou výměnu vzduchu bez zbytečných tepelných ztrát je potřeba si pořídit kvalitní systém větrání s rekuperací tepla. Dodáme vám rekuperační výměník, do kterého je odváděn vydýchaný vzduch a zvenku je zase přiváděn čerstvý vzduch. V samotném výměníků dojde k předání tepla. Rekuperace tepla může být buď pasivní nebo aktivní:

  • Pasivní rekuperace. Ve výměníku dojde jen k předání energie vzduchu zevnitř a zvenku. Tato varianta je o dost levnější, ale není tak účinná.
  • Aktivní rekuperace. K aktivní rekuperaci je potřeba tepelného čerpadla. Dovnitř pak může proudit čerstvý vzduch, který je teplejší než odváděný vydýchaný vzduch a vy tak pomocí aktivní rekuperace v domě topíte. Ušetříte mnohem více.

Výhody řízeného větrání

Řízené větrání je investice, ale jedná se o investici do zdraví obyvatel domu a zároveň se vám výrazně sníží účet za energie. Pojďme se podívat na další konkrétní výhody:

  • nemusíte větrat a máte čerstvý vzduch
  • ideální pro alergiky – systém filtruje prach a pylová zrna
  • vzduch je příjemný a není přesušený
  • ideální vlhkost – vyhnete se nadměrné vlhkosti, která podporuje vznik plísní
  • tichý provoz – provoz systému neuslyšíte
  • žádné pachy z ulice – venkovní pachy se k vám nedostanou

Nevýhody řízeného větrání

Hlavní nevýhodou je fakt, že musíte investovat do výměníku a tepelného čerpadla. V dlouhodobém horizontu se vám však tato investice vrátí i finančně díky úspoře za energie. Další logickou nevýhodou oproti větrání oknem je skutečnost, že se musíte o výměník alespoň trošku starat. Údržba je jednoduchá, ale nutná.

Kontaktujte nás, rádi vám poradíme s výběrem, zodpovíme vaše otázky a naceníme vaši poptávku. Těšíme se na oboustranně spokojenou spolupráci!

 

Alfix  Weber  Velux  Ivt  Satiam  Ruukki  Bramac  Tondach 

Kontakt

Kontaktní adreasa:

V & H Stavby Jeseník s.r.o.

Lipová lázně 727

IČ: 05114004

Sídlo:

V & H Stavby Jeseník s.r.o.

Za Hládkovem 973/4

Praha 6 169 00

 

E-mail: vhstavby@email.cz

Tel.: Jiří Vícha +420 732 345 828

Tel.: Jan Harbich +420 725 667 515

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Poptávkový formulář

 
Poptávkový formulář