V & H Stavby Jeseník s.r.o.

Za Hládkovem 973/4 Praha 6, 169 00, e-mail: vhstavby@email.cz, web: www.vhstavby.cz

Revitalizace domů Střechy na klíč Tepelná čerpadla IVT Půjčovna lešení Zvedací plošiny

Vytápění a ohřev vody pomocí tepelných čerpadel IVT

Tepelné čerpadlo funguje tak, že odebírá teplo z okolního prostředí a převádí ho na vyšší hladinu, aby mohlo zajistit vytápění a ohřev teplé vody. Tento převod tepla na vyšší hladinu je možný díky kompresoru, kde se stlačí páry chladiva, které se přitom zahřeje. Zní to složitě, ale funguje to stejně, jako když nafukujete pumpičkou fotbalový míč. Při stlačování vzduchu se zahřeje pumpička i vzduch.

Tepelná čerpadla se dělí podle toho, odkud teplo získávají – ze vzduchu, ze země nebo z vody. Nejčastěji se používají tepelná čerpadla země/voda a vzduch/voda.

Kdy budete tepelné čerpadlo potřebovat

V posledním desetiletí výrazně roste oblíbenost použití tepelných čerpadel k vytápění. Hlavním důvodem je fakt, že jednorázovou investicí snížíte své měsíční splátky za energie. A to až o polovinu. Záleží na tom, jaký zdroj tepla jste doteď používali. Výhod použití tepelného čerpadla je samozřejmě mnohem více (jednoduchost, bezúdržbovost, zdravý a čerstvý vzduch, minimální provozní náklady aj.). Další oblastí, kde se tepelná čerpadla využívají je řízené větrání v domě. Pojďme se tedy podívat, v jakých situacích lidé nejčastěji uvažují o využití tepelného čerpadla: 

  • Stavíte nový dům. Jak budete dům vytápět řešíte už během projektu. Investicí do tepelného čerpadla snížíte provozní náklady domu na minimum. Určitě je to výhodnější než topit plynem, dřevem, uhlím či elektřinou. Z mnoha důvodů.
  • Chcete změnit zdroj tepla. Rekonstruujete dům nebo jen chcete zefektivnit vytápění domu. Určitě zvažte tepelné čerpadlo. Před konečným rozhodnutím celou situaci určitě proberte s odborníky. Kontaktujte nás!
  • Řešíte řízené větrání. Chcete mít doma čistý, nepřesušený čerstvý vzduch? Řízené větrání účinným řešením. Aktivní rekuperací tepla dlouhodobě ušetříte a hlavně investujete do zdraví obyvatel domu.

Tepelnému čerpadlu IVT můžete bezmezně důvěřovat. Funguje bezchybně, není tedy potřeba se „jistit“ například plynem. Kontaktujte nás, rádi a ochotně vám s výběrem tepelného čerpadla IVT pomůžeme.

 

 

Alfix  Weber  Velux  Ivt  Satiam  Ruukki  Bramac  Tondach 

Kontakt

Kontaktní adreasa:

V & H Stavby Jeseník s.r.o.

Lipová lázně 727

IČ: 05114004

Sídlo:

V & H Stavby Jeseník s.r.o.

Za Hládkovem 973/4

Praha 6 169 00

 

E-mail: vhstavby@email.cz

Tel.: Jiří Vícha +420 732 345 828

Tel.: Jan Harbich +420 725 667 515

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Poptávkový formulář

 
Poptávkový formulář